Sunday Feb 11, 2024

VĚDOUSHI 12 - O Lymské borelióze s Veronikou Navrátilovou

Institut sociálního zdraví na Univerzitě Palackého v Olomouci (OUSHI) přináší svůj podcast VĚDOUSHI, kde vám budeme postupně představovat pracovníky institutu a jejich projekty. VĚDOUSHI je věda pro vaše OUSHI.

Naším dnešním tématem je nebezpečné a často u lidí podceňované onemocnění Lymská borelióza. Právě Veronika Navrátilová byla hlavní výzkumnicí v projektu Podpory kvality života osob s onemocněním Lymskou boreliózou. V rámci projektu vznikly stránky www.hovoryozdravi.cz, kde najdete jednotlivé příběhy lidí s tímto onemocněním.

V dnešním povídání si více přiblížíme onemocnění, jak se mu pokusit předejít a kam ve světovém měřítku patří Česká republika v počtu nemocných. Podíváme se na vývoj vakcíny a jak správně předejít přisátí klíštěte na našem těle nebo jak se správně a efektivně zbavit přisátého klíštěte.

Mgr. Veronika Navrátilová vystudovala sociologii, přednášela na Karlově Univerzitě v Praze a nyní spolupracuje s Institutem sociálního zdraví OUSHI na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2024 All Rights Reserved

Podcast Powered By Podbean

Version: 20240320